Rozpatrując kwestię zakupu samochodu, ważne jest by pamiętać o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu, co jest bezwzględnym obowiązkiem każdego posiadacza samochodu.

Od niedawna w życie zostało wprowadzone, że samochody zakupione na terenie Unii Europejskiej z ważnym przeglądem technicznym będą honorowane.

Jeszcze niedawno kupujący samochód w każdym innym kraju niż Polska zobowiązany był do przeprowadzenia przeglądu technicznego nawet, jeżeli ten był ważny, wiązało się to nie tylko z licznymi formalnościami (a nie jedynymi), ale również kosztem stu siedemdziesięciu złotych.

Mimo tego udogodnienia warto, aby każdy, kto zakupił używany samochód dokonał jego sprawdzenia przede wszystkim przez wzgląd na bezpieczeństwo swoje i pasażerów.

Niestety wiele przypadków pokazuje, że kupujący w chwili dokonywania zakupu nie wiedzieli o różnego rodzaju usterkach w samochodzie dowiadywali się o nich, kiedy coś niepokojącego działo się z samochodem lub też na przeglądzie technicznym, co często kończyło się niedopuszczeniem do jazdy danym autem.

mycie elewacji maluchy.net.pl Biuro tłumaczeń Skrivanek