Zapalenie mięśnia dwugłowego jest podstawową przyczyną występowania bolesności w barku. To jedna z bardziej rozpowszechnionych przypadłości bólowych w obrębie ścięgien, która tak naprawdę może spotkać każdego z nas. Jednakże są grupy podwyższonego ryzyka, gdzie prawdopodobieństwo pojawienia się bólu jest większe. Wymienić tu trzeba chociażby osoby uprawiające sport.

Nawet jeśli nie dochodzi do żadnej kontuzji, to w toku treningów może dojść do licznych mikro-urazów, które kumulują się i po jakimś czasie mogą skutkować nieprzyjemnymi objawami. Kolejna grupa osób, która może mieć problemy z mięśniem dwugłowym to ludzie wykonujący prace fizyczne. Podnoszenie ciężkich przedmiotów sprzyja rozmaitym problemom z mięśniami i ścięgnami. Jeśli zdarzy nam się dźwigać coś zbyt ciężkiego lub źle to chwycić, o uraz nietrudno.

Może nawet dojść do zerwania ścięgna, a to już poważny przypadek, którym koniecznie musi zająć się doświadczony lekarz. W obliczu „zwykłego” zapalenia zazwyczaj wystarczy pomoc ze strony rehabilitanta. Także wiek stanowi czynnik, który znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się problemów z mięśniem dwugłowym. Zachodzą wówczas procesy zwyrodnieniowe, które objawiają się bolesnością i mogą stanowić poważne źródło dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu.

Najważniejszą metodą radzenia sobie z zapaleniem mięśnia dwugłowego jest odpowiednio przeprowadzany masaż. Najlepiej, jeśli wykona go fachowiec, choć jest on na tyle nieskomplikowany, że bazując na wskazówkach jesteśmy w stanie wykonać go samodzielnie.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-gasienicowe.html www.wolniartysci.pl http://www.klinikiserca.pl/o-nas/znajdz-nas/i-oddzial-kardiochirurgiczny-ii-oddzial-kardiologiczny