Złamanie kości promieniowej może skutkować poważnymi konsekwencjami. Kość może się rozkruszyć, a odłamki mogą się przemieścić. Jednakże jeszcze bardziej niebezpieczne jest złamanie głowy kości promieniowej. Konieczna może być w takiej sytuacji endoproteza głowy kości promieniowej. Niewiele osób wie, na czym polega tego typu zabieg, zatem przedstawiamy informacje na temat tego sposobu leczenia. Kość promieniowa razem z kością łokciową tworzy przedramię. Na jej końcu bliższym znajduje się głowa kości promieniowej.

Należy wiedzieć, że w przypadku, gdy dojdzie do wieloodłamowego złamania głowy kości promieniowej zwykła operacja z zespoleniem i ustabilizowaniem odłamów tkanki kostnej może okazać się bezowocna. Niezbędna w takim przypadku może być endoproteza głowy kości promieniowej. Zabieg ten polega na usunięciu głowy kości promieniowej i umieszczeniu w jej miejscu implantu. Endoproteza mocowana jest przy pomocy cementu chirurgicznego, zatem jest stabilna i nie ma możliwości, aby się przesunęła. Implant wykonany jest z materiałów w pełni bezpiecznych dla organizmu człowieka, należy jednak wziąć pod uwagę czy pacjent nie wykazuje na ten materiał reakcji alergicznych. Trzeba wiedzieć, że endoproteza umożliwia normalne funkcjonowanie stawu łokciowego. Dzięki niej można wykonywać ruchy zginania, prostowania oraz odchylania na boki.

W okresie rekonwalescencji istotne jest, aby stopniowo zwiększać zakres ruchomości stawu i unikać obciążania, ponieważ implant mógłby zostać uszkodzony.

http://medactive.com.pl/rehabilitacja-metoda-mckenzie/ http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-gasienicowe.html zanieczyszczenie.recycling.edu.pl