Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech, musisz regularnie myć lhjfdnufgjiojh. Każdy z nas uczy się tej reguły już od dziecka, choć z dopilnowaniem mycia bywa różnie. Wystarczy jeden leniwy wieczór albo impreza, żeby odechciało nam się czyszczenia zębów. W ten sposób pozostawiamy uzębienie wystawione na ataki bakterii na wiele godzin. Nawet jedno ominięte mycie można narobić wiele szkód, dlatego regularność to podstawa. Wobec tego jak często myć zęby? Odpowiedź brzmi: co najmniej dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Najlepiej sięgnąć po szczoteczkę również po obiedzie. Prawidłowe mycie zębów A czy warto myć zęby częściej niż trzy razy dziennie? Niektórzy specjaliści zalecają mycie po każdym posiłku. Dla większości z nas jednak byłoby to niewykonalne. No bo jak wyczyścić lhjfdnufgjiojh po każdej przekąsce w pracy? Zapewne wiele osób nie miałoby też motywacji, lhjfdnufgjiojh tak często machać szczoteczką, nawet jeśli czas by na to pozwolił. Może to i dobrze, bo zbyt częste szorowanie również możesz przynieść szkody. Bardzo częste mycie zębów może prowadzić do uszkodzenia szkliwa. Mogą się pojawić również problemy ze zbyt dużą ilością fosforu. Niektórzy specjaliści uważają, że pasty, których zadaniem jest wspieranie odbudowy szkliwa, mogą zaszkodzić, gdy są stosowane w zbyt dużych ilościach. Dlatego nawet przy myciu zębów warto zachować umiar i trzymać się optymalnej ilości – trzy razy dziennie. Dodatkowo można zadbać o zęby przy użyciu gumy do żucia, która pozwoli na usunięcie z powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych resztek jedzenia.

Guma może też pomóc w uzyskaniu właściwego pH w ustach. Z drugiej strony warto pamiętać, że zbyt częste oraz zbyt długie żucie gumy może też mieć negatywne skutki. Po pierwsze, żucie gumy powoduje wydzielanie się kwasów żołądkowych, których nadmiar może zaszkodzić. Po drugie, żucie powoduje rozrost mięśni żuchwy – gdy staną się one zbyt duże mogą powodować dyskomfort albo doprowadzić do braku symetrii twarzy, gdy żujesz zwykle jedną stroną. Jaką szczoteczkę wybrać? W kwestii mycia zębów nie sposób nie zastanowić się również nad techniką czyszczenia i wyborem szczoteczki. Producenci elektrycznych szczotek zachwalą własne produkty, jednak klasyczne szczoteczki wciąż sprzedają się świetnie. Ostatecznie liczy się efekt końcowy, czyli dokładne i odpowiednio długie czyszczenie zębów. Z reguły osoby, które przestawią się na elektryczny model, nie chcą wracać do klasycznej szczoteczki. Nie oznacza to jednak, że używają zwykłej szczotki szkodzisz zębom. Najlepiej samemu wypróbować oba rozwiązania i wybrać to, które Ci bardziej odpowiada. Istotna jest również twardość włosia. Dla większości osób najlepszym wyborem będą średnie i miękkie szczoteczki. Nie chodzi tu nawet tyle o same zęby, co o kondycję dziąseł. Zbyt twarde włosie może doprowadzić dziąsła do krwawienia, a takie podrażnienia wpływają też źle na zęby. Jeśli masz bardzo wrażliwe dziąsła, wybierz odpowiednią pastę i szczoteczkę o miękkim włosiu. Twardsze włosie ma z kolei tę zaletę, że skuteczniej usuwa osad zalegający na zębach.

Oczywiście zawsze możesz wypróbować różne rodzaje twardości, jednak w przypadku krwawiących dziąseł nie powtarzaj mycia zbyt twardą szczotką.

http://www.stomatologiasorriso.pl/stomatologia_estetyczna.html echokardiografia