Najbardziej popularne, bogate w różnorodne atrakcje karnawały mają miejsce w Rio de Janeiro, na Wyspach Kanaryjskich, w Wenecji, i co ciekawe, również w Niemczech. Czym różnią się od siebie te imprezy? Podczas karnawału w Rio de Janeiro, co roku odbywała się wielka parada uliczna, podczas której tańczy się energetyczną sambę.

Mieszkańcy Wenecji również mają swoją karnawałową paradę, jednak tutaj elementem charakterystycznym są wymyślne oraz misterne maski na twarzach jej poprzebieranych uczestników. Każdego dnia odbywa się konkurs na najpiękniejszą maską, przy czym założenie danej maski jest dozwolone tylko raz.

Kolejnego dnia wymagane jest już posiadanie innej. Karnawał wenecki jest również znany z tak zwanego Lotu Anioła, którym jest najczęściej znana i podziwiana postać.

Na Wyspach Kanaryjski, a dokładnie na Teneryfie, uroczystości mają podobny przebieg jak w Rio. Cechą charakterystyczną dla świętujących Hiszpanów są jednak pochody, podczas których można podziwiać kunsztowne, bogato zdobione karoce.

Bardzo huczne są również obchody karnawału w Niemczech, przy czym najbardziej wyróżnia się Kolonia. Bardzo interesującą tradycją są tu obchodzone w Tłusty Czwartek, tak zwane Babskie Zapusty.

Polegają one na tym, iż Niemki zaopatrzone w pokaźne nożyce, obcinają mężczyznom krawaty, chcąc w ten sposób wyrazić swoją niezależność.

kolonoskopia poznań ealergia.com.pl www.whiskey-river.pl