Ciekawostką w skali wielkich maszyn przemysłowych jest napędzany dieslowskim silnikiem, silnikiem 12- cylindrowym, posiadającym moc o wielkości 1150 koni mechanicznych, buldożer o nazwie Komatsu D575. Dzięki temu w jakąż moc został wyposażony, jest w stanie pracować w trudnych warunkach, jednocześnie przepychając bardzo duże, zarówno gabarytami jak i wagą, ilości materiałów. 220 ton, pomimo, iż jest to bardzo duży ciężar, ten oto kolos jest w stanie bez problemu przetransportować w inne miejsce. Załadowanie wielkiej „łychy”, w którą jest wyposażony, pozwala na przeniesienie ciężaru wielkości około 160 ton.

Produkt Komatsu D575A jest flagowym efektem działań japońskiej firmy Komatsu Ltd. od 1991 roku. Jego różne modele, urozmaicane i ulepszane w stosunku do pierwowzoru nie różnią się wielce od oryginału, przynajmniej w aspekcie wielkości. Głównymi odbiorcami, u których znalazły swoje miejsca spychacze Komatsu to przede wszystkim Kanada, Australia i Stany Zjednoczone.

W tych właśnie krajach wspomniane maszyny działają na stałe wpisując się w krajobraz tamtejszych kopalni odkrywkowych a czasami także mają swoje zastosowanie przy wykonywaniu ciężkich prac budowlanych.

http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo.html Michor www.clubmokra.pl