Zakup samochodu bez względu na to czy finalizowany jest na terenie kraju czy poza nim obarczony jest licznymi formalnościami w tym również odprowadzenie podatku PCC, który należy uiścić w ciągu czternastu dni, jeśli tego nie uczyni wówczas może zostać obciążony karą grzywny nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Jest to jeden z bardziej niechętnie opłacanych podatków przez Polaków, ponieważ związany jest z dokonaniem zakupu oraz licznymi formalnościami, które również są płatne na przykład rejestracja samochodu.

Zakup samochodu nie jest taki łatwy jak mógłby się wydawać szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie kupowały i nie rejestrowały pojazdu.

W zasadzie można zauważyć, że bez względu na to czy będzie kupowany na terenie kraju czy też poza jej granicami formalności jest podobna ilość jedynym utrudnieniem podczas sprowadzania samochodu zza polskiej granicy jest konieczność tłumaczenia dokumentów i składania ich w urzędzie komunikacji wraz z innymi dokumentami niezbędnymi do rejestracji.

http://kasy.net.pl