W ciągu ostatnich kilku lat bardzo modne wśród kobiet stało się sztuczne przedłużanie rzęs. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić sporo czasu. Jest kierowane zwłaszcza do osób bardzo zabieganych. Ponieważ wbrew pozorom codzienne, poranne wykonywanie makijażu z użyciem tuszu do rzęs pochłania sporo czasu. W zabieganej codzienności matki, kobiety sukcesu stawiają na sztucznie przyklejone do naturalnych rzęsy. Jakie rodzaje rzęs można zastosować do wykonania tego typu zabiegu? Jakie są metody doczepiania rzęs? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Rodzaje rzęs

Do dyspozycji kosmetyczek na rynku istnieje kilka rodzajów materiału. Każdy z nich ma inne cechy i warto je znać zanim przystąpimy do zabiegu. Szczególnie uwzględniając możliwość, że posiadamy alergie. Ponieważ rzęsy wykonane z niektórych materiałów mogą uczulać. Rzęsy wykonuje się z:

  • Futra norek syberyjskich
  • Jedwabiu
  • Syntetyków

Pierwszy typ rzęs, bardzo dokładnie przypomina naturalną ozdobę oka. Jednakże najbardziej uczula i jest pozyskiwany z krzywdą zwierząt. W dodatku cena zabiegu z wykorzystaniem tego rodzaju materiału jest znacznie wyższa niż przy dwóch pozostałych. Rzęsy jedwabne, są bardzo lekkie i nie obciążają naturalnych.

W dodatku ten typ rzęs pozwala na pływanie, kontakt z wodą podczas prysznicy. Mogą wystąpić uczulenia. Rzęsy z materiałów syntetycznych, nie uczulają i są tańsze niż opisane poprzedniczki. Jednakże maja tendencje do plątania, a źle dobrana grubość i długość bardzo nieestetycznie się prezentuje.

Metody na przedłużanie rzęs

Istnieje również kilka metod prowadzących do końcowego efektu przedłużenia rzęs. Pierwsza i najbardziej popularna, a także dająca najbardziej naturalny efekt i nie trudna w wykonaniu to metoda 1:1. Podczas zabiegu doczepiane są pojedyncze rzęsy do naturalnych za pomocą specjalnego kleju. Wymaga to sporej cierpliwości klientki i kosmetyczki, bowiem czas zabiegu to około 3 godziny. Analogicznie wyglądają metody 2:1 i 3:1. Im więcej sztucznych rzęs doczepionych do naturalnych, tym bardziej widać że doszło do ich przedłużenia. Szybszą metodą jest Blink and Go. Tutaj kosmetyczka nie doczepia rzęs równo i precyzyjnie, pozostawia asymetrie w długościach. Dzięki temu efekt jest uzyskiwany w krótkim czasie, ale nie jest tak precyzyjny jak w przypadku opisanych wyżej. Warto pod koniec dodać, że koszt wykonania tego typu zabiegu waha się od 100-300 zł.

Lepiej często zapłacić więcej i skorzystać z usług polecanych kosmetyczek niż za małe pieniądze pozwolić na zniszczenie naturalnej urody i doprowadzić do kolejnych wydatków.

http://dietadlawlosow.pl/niezbedne-witaminy-mineraly-dla-wlosow/ http://www.akolor.com.pl/kursy/ https://www.hitobuwie.pl/marki/escott.html