Łokieć to najprościej mówiąc staw łokciowy występujący pomiędzy ramieniem a przedramieniem. To właśnie za jego sprawą możemy poruszać w naturalny sposób ręką – zginać, prostować, nawracać oraz odwracać. Ból w łokciu to dolegliwość, której nie należy lekceważyć.

Przyczyn może być wiele od stłuczenia po różnego rodzaju urazy i schorzenia w obrębie stawu łokciowego. Jeżeli objawy utrzymują się przez kilka dni, warto w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem, który zbada dolegliwości. Łokieć może ulegać takim urazom jak zwichnięcie, skręcenie czy złamanie, które najczęściej występują na skutek upadku czy wypadku komunikacyjnego.

Zazwyczaj leczenie takich urazów odbywa się przy pomocy unieruchomienia ręki. Niektóre osoby mogą cierpieć na bardziej długotrwałe schorzenia. Częstą dolegliwością jest łokieć tenisisty bądź golfisty.

Jest to inaczej entezopatia, która dotyczy mięśni prostowników bądź zginaczy nadgarstka. Poza tym dolegliwości, takie jak drętwienie ręki czy mrowienie mogą wskazywać na zespół uciskowy nerwu łokciowego. W zależności od stadium choroby pacjent może mieć problem z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak trzymanie w dłoni kubka, bądź utraty czucia.

Nerw łokciowy jest silnie uciskany na skutek urazu czy słabego ukrwienia. W zależności od miejsca ucisku nerwu, wyróżnia się zespół rowka nerwu łokciowego oraz zespół kanału łokciowego. Schorzeniem, którego nie należy ignorować jest także zapalenie kaletki wyrostka łokciowego.

Przyczyną są urazy, na skutek których kaletka produkuje zbyt dużo płynów i pojawia się obrzęk oraz silny ból. Wtedy jak najprędzej należy udać się do lekarza.

http://optykpiekary16.pl/okulary-miu-miu/ Zajmujemy się pedicure leczniczym od wielu lat licówki gorzów